Stomatolog dziecięcy w Piotrkowie Trybunalskim

W naszym gabinecie ważne miejsce zajmują mali pacjenci. Stomatologia dziecięca (pedodoncja), jak nazwa wskazuje, zajmuje się leczeniem zębów najmłodszych pacjentów.

WIZYTA ADAPTACYJNA DZIECI W SOFT DENT

Proponujemy, aby pierwsza wizyta Państwa dziecka miała charakter adaptacyjny. Na takiej wizycie dziecko zapozna się przede wszystkim z lekarzem dentystą, ze sprzętem oraz z samym gabinetem, a rodzice dowiedzą się jak dbać o zęby swoich maluchów. Dziecko ma możliwość zobaczyć swoje zęby w powiększeniu na monitorze.

Przygotuj swoje dziecko

Jeśli to możliwe, zaplanuj poranne spotkania, aby dziecko było spokojne  i wypoczęte. Przygotuj przedszkolaka lub starsze dziecko na wizytę, dając mu ogólne wyobrażenie o tym, czego się spodziewać. Wyjaśnij, dlaczego ważne jest, aby udać się do dentysty. Buduj emocje i zrozumienie.

Przygotuj się

Omów swoje pytania i wątpliwości z dentystą. Pamiętaj, że Twoje uczucia związane z wizytami u dentysty mogą być zupełnie inne niż u Twojego dziecka. Jeśli samemu boisz się dentysty i nie lubisz wizyt w gabinecie, uważaj, aby nie wiązać tych lęków lub niechęci z dzieckiem. Rodzice muszą udzielić dziecku wsparcia, zachowując spokój podczas pobytu w gabinecie stomatologicznym. Dzieci mogą wychwytywać lęki rodziców i same zacząć się bać.

LECZENIE ZĘBÓW U DZIECI W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM

Szczególny nacisk kładziemy na profilaktykę, wykonując zabiegi takie jak:

– lapisowanie,

– fluoryzacja (lakierowanie),

– lakowanie

Naszym małym pacjentom proponujemy kolorowe wypełnienia ubytków. Zależy nam, aby wizyty u nas były jak najmniej stresujące i zakończone powodzeniem leczenia. Dziecko na koniec wizyty zostanie nagrodzone upominkiem. Zalecamy, aby wizyty kontrolne Państwa pociech odbywały się co 3-6 miesięcy.

Zapraszamy do Soft Dent w Piotrkowie na bezpłatne wizyty adaptacyjne Twojego dziecka.

ZĄBKOWANIE U DZIECI

Jeśli uważasz, że bezzębny uśmiech dziecka jest słodki, poczekaj, aż pojawi się kilka pierwszych zębów 😊

Pierwsze zęby dziecka